Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Żółty kolor inspiruje

Ta wyjątkowo ciepła barwa, przypominająca promienie słoneczne, doskonale nadaje się do wystroju domowych wnętrz.

Żółte ściany najbardziej wskazane są w pokojach położonych we wschodniej i północnej części domu. Zalecane są także do pomieszczeń pozbawionych okien – ciemnej kuchni, spiżarni czy przedpokoju. W zależności od nasycenia tego Uporu możemy uzyskać różne efekty. Wrażenie ożywiającej świeżości zapewni nam odcień cytrynowy.

W sypialni kolor ten będzie zachęcał nas do porannego wstawania, natomiast w pokoju dziennym zapewni przyjazną i radosną atmosferę. Skuteczne oddziaływanie tej barwy odczują więc na pewno ludzie smutni, melancholijnie usposobieni. Samopoczucie i nastrój poprawiają nie tylko na żółto pomalowane ściany. Podobnie oddziałuje żółte oświetlenie, które doskonale naśladuje słońce.

Barwa miodowa w kuchni korzystnie wpływa na układ trawienny. Jeżeli cierpimy więc na jakieś dolegliwości pokarmowe – częste niestrawności czy bóle żołądka, postarajmy się o ten kolor także w jadalni. Z żółtym idealnie harmonizują brązy i zielenie. Wystrój pokoi utrzymany w tych odcieniach sprzyja harmonii rodzinnej. Dzięki nim zapewnimy spokój nie tylko sobie, ale i naszym najbliższym.