Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Zioła przypisane znakom zodiaku

Dzięki nim w naturalny sposób możesz wspomagać słabsze punkty organizmu. Na podstawie przynależności do któregoś ze znaków zodiaku można wskazać słabsze punkty organizmu. Należy zwracać na nie uwagę i zapobiegać chorobom, bo mogą one przerodzić się w stany chroniczne. W profilaktyce ważną rolę odgrywają zioła…


BARAN

Najbardziej wrażliwą częścią ciała zodiakalnych Baranów jest głowa. Doznają jej urazów częściej niż ludzie urodzeni w innych znakach. Cierpią również na migreny i zapalenia uszu, krótkowzroczność, a także na zaburzenia snu. Ziołami idealnymi dla Baranów są: podbiał, tatarak, łopian, skrzyp polny, kozłek lekarski oraz arnika.

BYK
Podobnie jak niemowlęta osoby urodzone w tym znaku pragną poznawać świat przy pomocy smaku i węchu. Dlatego do schorzeń, które często ich dotykają, należą: nadwaga, niedyspozycje gardła i jamy ustnej, a także choroby układu krążenia i alkoholizm. Dobrymi dla nich ziołami są: tarnina, tatarak, krwawnik pospolity, szałwia, tasznik pospolity i korzeń lukrecji.

BLIŹNIĘTA
Bliźnięta mają problemy z układem oddechowym i są podatne na alergie. Powinny zatem stosować: czarny bez, prawoślaz lekarski, głóg i piołun.

RAK
Większość schorzeń dotykających Raki spowodowana jest ich emocjonalnym podejściem do życia. Są to często dolegliwości żołądkowe. Do ziół zalecanych Rakom należą: majeranek, koper włoski, przylaszczka pospolita i nagietek.

LEW
Ludzie spod tego znaku chcą się znajdować w centrum zainteresowania, dlatego może ich piętą achillesową jest jeden z głównych organów: serce. Cierpią na dusznicę bolesną i miażdżycę. Do ziół zalecanych Lwą należą: rozmaryn, głóg, rumianek oraz nagietek.

PANNA
Domeną Panien jest usystematyzowanie i doskonała organizacja. Wpadają w panikę i reagują nerwowo, gdy życie dostarcza im nadmiaru wrażeń i bodźców. I to właśnie może stać się przyczyną chorób, na które zapadają. Należą do nich: problemy trawienne, wzdęcia oraz zaburzenia snu. Zapobiec temu mogą: koper włoski, kminek, tatarak, cykoria, siemię lniane, prawoślaz lekarski, a także koperek.

WAGA
Organem przyporządkowanym Wagom są nerki, może dlatego, że ludzie urodzeni w tym znaku mają zdolność „filtrowania” uczuć, dzięki czemu osiągają harmonię duchową. Najczęściej skarżą się na problemy z nerkami, nieregularne miesiączki oraz bóle krzyża. Zaleca im się: lawendę, krwawnik pospolity, werbenę pospolitą, jałowiec, owoc tarniny i jemiołę.

SKORPION
Nieuregulowany i niehigieniczny tryb życia, jaki prowadzą Skorpiony, odbija się na ich zdrowiu. Mają skłonności do infekcji dróg rodnych, zapalenia woreczka żółciowego, hemoroidów, zaparć oraz anoreksji. Do ziół Skorpiona należą przede wszystkim: głóg, liście jeżyny, piołun, kolcowój lekarski, szanta i chrzan.

STRZELEC
Strzelce są niestrudzonymi wędrowcami, poznającymi nowe regiony i obce im dotąd sfery życia. Pośpiech sprawia, że osoby urodzone w tym znaku doznają często urazów kończyn. Poza tym odczuwają bóle mięśniowe. Dokucza im także kręgosłup. Zioła najodpowiedniejsze dla tych osób to: dziurawiec, pietruszka, mniszek lekarski, kora dębu, kasztanowiec zwyczajny i karczochy.

KOZIOROŻEC
U preferujących spokojny tryb życia Koziorożców często tworzą się kamienie nerkowe. Cierpią one również na dotkliwe bóle stawów i reumatyzm. Najczęściej przepisywane im zioła to: mniszek lekarski, skrzyp polny, dziurawiec i pomocnik baldaszkowaty.

WODNIK
Osoby urodzone w znaku Wodnika żyją szybko i intensywnie. Są najbardziej narażone na choroby układu krążenia, problemy z koncentracją i zaparcia. Zioła zalecane im przez astrologów to: lubczyk lekarski, czosnek i jemioła pospolita. Powinny również pić herbatkę z mieszanki szałwii, mięty, kwiatów lipy oraz kopru włoskiego.