Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Zanim kupisz mieszkanie

Zakup nowego domu lub mieszkania to bardzo ważny moment w życiu każdego człowieka. Na jakie elementy związane z feng shui należy zwrócić wtedy uwagę?

Przede wszystkim przyjrzyjmy się, jak wyglądają drzwi wejściowe. Powinny otwierać się do środka. Jeśli tak nie jest, pomyślna energia nie będzie mogła swobodnie wpływać do wnętrza. Najlepiej, jeśli drzwi wejściowe są pojedyncze. Gdy są jednak podwójne, wewnętrzne powinny być nieco mniejsze. Dobrze, jeśli są ulokowane w centralnym punkcie domu, choć nie jest to konieczne wymaganie.

Drzwi do poszczególnych pomieszczeń powinny być w rogu i otwierać się na ścianę. Wchodząc do pokoju, musimy widzieć całe jego wnętrze.
Bardzo istotny jest układ mieszkania. Niepożądany jest zwłaszcza kształt litery „L” – czyli tzw. topór. Jest on trudny do zagospodarowania i sprawia problemy przy określeniu stref siatki bagua. Dlatego dobrze jest, gdy mieszkanie ma regularną formę (prostokąt lub kwadrat). Braki, jakie mogą się w nim pojawić, czyli tzw. przestrzenie odjęte, powinny być jak najmniejsze. Dobrze, jeżeli pokoje również mają regularny kształt. Toaleta, łazienka, kuchnia lub schody nie mogą znajdować się na wprost drzwi wejściowych. W linii prostej z nimi nie powinno też być okno, gdyż wypływać przez nie będzie życiodajna chi.

Pamiętajmy jednak, że wiele z tych negatywnych cech można naprawić za sprawą remediów feng shui.