Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Zajrzyj w głąb kryształowej kuli

kula-magicWróżenie z kuli uznawane jest za jedną z najskuteczniejszych metod jasnowidzenia. Wpatrywanie się w kryształową kulę to jeden z bardziej tajemniczych sposobów przepowiadania przyszłości. Wciąż nie wyjaśniono, dlaczego w krysztale pojawiają się obrazy. Doznawane przez początkujących w sztuce wróżenia odczucia, takie jak prądy ciepła i zimna, potężny blask, zrażają do dalszej nauki. Jednak wróżenie z kuli uznawane jest za bardzo skuteczną metodę wyjaśniania wielu zjawisk.

Według przekonania jasnowidzów, którzy używają kwarcu i berylu jest tak wielka, że niemal każdy człowiek może opanować umiejętność wróżenia z kryształu. Na początku nauki wystarczy kula z litego szkła. Nie powinna ona mieć żadnych skaz i bąbelków powietrza. Wtedy blask będzie rozchodził się równomiernie i obraz stanie się czytelny. Kulę można kupić w sklepach z porcelaną i kryształami. Należy ją dokładnie owinąć czarną aksamitną chustą, potem włożyć do szuflady na kilka dni. Odtąd trzeba chronić kulę przed promieniami światła ponieważ może ono zaburzyć  wrażliwość szkła. Dlatego też okna tego pokoju, w którym znajdować  będzie się kula, powinny mieć grube zasłony lub żaluzje, dzięki czemu uzyskamy półmrok. Zaleca się  też, by w pokoju nie było żadnych błyszczących przedmiotów. Po wyjęciu szklanej kuli z szuflady kładziemy ją na ciemnej poduszce leżącej na środku blatu stołu okrytego czarnym, długim, matowym obrusem. Zanim spojrzymy w kulę, usiądźmy wygodnie na krześle   i   zamknijmy na  kilka  minut oczy. Otwierajmy je powoli i spoglądajmy  prosto w kulę. Nie należy wpatrywać się z napięciem tak jakbyśmy chcieli natychmiast wywołać wizję, Pierwsza    próba   nie powinna trwać dłużej niż kilkanaście mi- nut. Drugą próbę można podjąć dopiero następnego  dnia, koniecznie o tej  samej porze.  Czas opatrywania się w kulę można wydłużać za każdym razem o  kilka minut.
Nie należy oczekiwać, że już pierwsza próba zakończy się sukcesem. W końcu nadejdzie moment, kiedy w jasnym blasku kuli zobaczymy coś, co będzie wyglądało jak dym. Zasłoni on całą kulę. Gdy dym zniknie, powinno rozbłysnąć błękitne światło. Po chwili -jak zapewniają jasnowidzący – w kuli ukaże się pierwszy obraz. Po kilku samorzutnie pojawiających się wizjach należy zadać kuli pytanie. Na niebieskim tle powinniśmy ujrzeć odpowiedź. Obrazy oglądane w kuli szklanej dzieli się na dwa rodzaje. Pierwszy to dokładny obraz ludzi i wydarzeń. W wizji tego typu   możemy   zobaczyć swoich bliskich w sytuacjach,  które  dopiero nastąpią. Te obrazy będą odpowiedzią na zadane kuli pytanie. Drugi rodzaj stanowią wizje symboliczne: kolory, tajemnicze znaki lub błyski światła. W ich tłumaczeniu należy kierować się przede wszystkim intuicją, a nie poradnikami -w tej metodzie wróżenia zaufaj sobie…