Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Wybierz miejsce przy stole

stolStół jest najważniejszym meblem w każdym domu. Jeszcze do niedawna stół zajmował centralne miejsce w domu. Wokół niego zasiadano do wspólnych posiłków rodzinnych, przy nim odbywały się także wszelkie spotkania towarzyskie. Niestety, rozwój cywilizacji, powodujący zawrotne tempo życia, sprawił, że stół, podobnie jak wspólne posiłki, przestał odgrywać tak ważną jak niegdyś rolę. Jego miejsce zajęła niska ława wykluczająca rodzinne biesiadowanie.

Ostatnio stół ponownie przeżywa swój renesans. Według chińskiej sztuki feng shui ważny jest nie tylko jego kształt i tworzywo, z którego został wykonany, ale i właściwe rozplanowanie miejsc przy stole. Jak się bowiem okazuje, dobrze wybrane miejsce może korzystnie wpłynąć na nasz nastrój i samopoczucie. Przyczyni się także do zacieśniania więzi rodzinnych i kontaktów przyjacielskich.

Okrągłe i kwadratowe stoły wykonane z twardego drewna (dębu łub mahoniu) powodują dynamiczny przepływ energii, co ożywia atmosferę w czasie spotkań. Najlepiej więc zasiadać przy nich podczas oficjalnych przyjęć.

Natomiast stoły owalne i prostokątne, zrobione z sosny rab wiązu spowalniają cyrkulację energii. Dzięki temu sprzyjają przyjacielskim obiadom i codziennym  domowym posiłkom. W zależności wiec od rodzaju stołu oraz miejsca, które przy nim zajmiemy, odczuwamy różny wpływ krążącej wokół niego energii.