Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Wahadełko prawdę powie

Wahadełko jest jednym z najsłynniejszych magicznych przedmiotów. Już kilka tysięcy lat temu służyło do przepowiadania przyszłości, odnajdywania zagubionych ludzi i przedmiotów.

wahadelkoW naszych czasach wahadełko ułatwia pracę firmom zajmującym się kopaniem studni oraz… detektywom i policji w poszukiwaniu zbiegłych przestępców, ukrytych ciał ofiar zabójstw, a także zwłok topielców. Działanie wahadełka pozostaje wciąż wielką tajemnicą mimo licznych prób wyjaśnienia jego właściwości. Według jednej z teorii, uznawanej przede wszystkim przez wielu radiestetów, wahadło „porozumiewa” się z tą częścią mózgu człowieka, którą psychoanalitycy nazwali podświadomością. Jest ona odpowiedzialna za wszystkie pragnienia, do których nie przyznajemy się z powodu wstydu lub strachu. W podświadomości zawarta jest podobno wiedza, z której nie zdajemy sobie sprawy. Za pomocą prawidłowo sporządzonego wahadełka można dotrzeć do tych informacji. Najważniejsze jest, byś lubiła przedmiot, który będzie się kontaktował z twoją podświadomością. Powinien on być na tyle ciężki, by powiew wiatru nie mógł wprawić go w ruch. Sznurek, na którym będzie wisiał, musi być na tyle długi, aby bez trudu odczuć kierunek ruchu wahadełka. Jego długość nie może być krótsza niż 20 cm i nie powinna przekraczać 40 cm.

Po sporządzeniu wahadełka musisz nauczyć się zadawać mu pytania. Pamiętaj, że dzięki tej metodzie wróżenia można uzyskać od wahadełka tylko trzy odpowiedzi: „tak”, „nie”, „nie wiem”, dlatego pytania powinny być bardzo precyzyjne. Jeśli na przykład nie jesteś pewna, w jakiej dzielnicy kupić sobie mieszkanie, pytanie nie może brzmieć: „W jakiej dzielnicy mam kupić dla siebie mieszkanie?”. Wahadełko na tak ogólne pytanie odpowie „nie wiem”. Wystarczy jednak zapytać na przykład:. „Czy kupić mieszkanie na Starym Mieście?”, by wahadełko mogło udzielić ci rady. Również złym pytaniem jest: „W jakiej sukni mam iść na imieniny?” Właściwie zadane pytanie powinno brzmieć: „Czy na imieniny babci mam założyć jedwabną suknię?” Jeśli otrzymasz odpowiedź „nie”, zapytaj o inną suknię, aż do uzyskania odpowiedzi „tak”. Wyjaśnianie ruchów wahadła nie jest łatwe do opanowania, gdyż wymaga przede wszystkim dużej spostrzegawczości.

Podczas wróżenia istotne jest także twoje samopoczucie i nastrój. Przepowiadaj przyszłość za pomocą wahadełka tylko wówczas, gdy jesteś zdrowa. Jedynie wtedy podświadomość nie udzieli ci błędnych odpowiedzi. Staraj się uspokoić i pomyśl o czymś przyjemnym, niekoniecznie związanym z wróżbą. Taki nastrój zapewni precyzyjne odpowiedzi wahadełka. Po opanowaniu prawidłowego sposobu zadawania pytań i odczytywania odpowiedzi zacznij posługiwać się wahadełkiem. Gdy zgubisz klucze, zadaj pytanie, na przykład: „Czy znajdują się w pokoju stołowym?”, a gdy będziesz czekała na gości, zapytaj: „Czy przyjdą do mnie o godzinie 17.00?” Takie ćwiczenia ułatwią ci opanowanie sztuki wróżenia za pomocą wahadełka.