Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

W dobrze urządzonym wnętrzu miłość zawita

Przyczyną konfliktów w małżeństwie czy związku może być również niewłaściwy wystrój mieszkania.

Często zastanawiamy się, dlaczego tak się dzieje, że po przeprowadzce do nowego mieszkania lub domu nie możemy znaleźć z partnerem wspólnego języka. Spieramy się o każdy drobiazg, nagle wszystko zaczyna nas irytować, aż w końcu te konflikty doprowadzają do kryzysu w związku. Jeśli nie potrafimy znaleźć przyczyny tej sytuacji, warto przeanalizować nie tylko wzajemne relacje z małżonkiem, ale również wystrój mieszkania, gdyż zgodnie z zasadami feng shui, również jego układ oraz umeblowanie mogą mieć wpływ na życie osobiste. Po pierwsze, spróbujmy określić w dom strefę partnerstwa.

Brak strefy związków wyjaśnia nam, skąd w małżeństwie biorą się konflikty. Na szczęście istnieją bardzo skuteczne środki zaradcze, które pomagają zrekompensować nieobecną przestrzeń. Specjaliści feng shui w takiej sytuacji radzą powiesić lustro na jednej ze ścian wnęki. Będzie ono odbijało naprzeciwległą przeceń, a tym samym nadbuduje tę brakującą.

Często do konfliktów dochodzi również w mieszkaniu, w którym istnieje strefa Partnerstwa. Wówczas odpowiedzialny za ten stan rzeczy może być wystrój pomieszczenia znajdującego się we wspomnianej części domu. Dlatego powinno się tam znaleźć jak najwięcej przedmiotów parzystych i symetrycznych. Samotny fotel albo pojedynczy świecznik nie sprzyjają umacnianiu więzi, więc należy stworzyć harmonijne wnętrze, symbolizujące partnerstwo. Aby pobudzić strefę związków, zaleca się zainstalowanie w pomieszczeniu mocnego światła. Najlepiej, aby był to żyrandol z ładnym, jasnym abażurem. Możemy też umieścić w pokoju naturalny kryształ albo przedmioty kojarzące się z wodą, które aktywizują przepływ pozytywnej energii: na przykład akwarium lub obraz z motywem wodnym. Warto zadbać o to, by w pomieszczeniu znajdowały się zawsze świeże kwiaty (romantyczny nastrój zapewnią róże, goździki i tulipany), najlepiej w kolorze czerwonym. Przypisana żywiołowi ognia czerwień podsyca uczucie.