Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Terapia oddychaniem

Tlen – od tego pierwiastka zależy życie na całej naszej planecie. Człowiek pozbawiony powietrza po kilku minutach umiera. Nawet jeżeli ktoś zostanie ocucony po czasie krytycznym, w niedotlenionym mózgu zachodzą nieodwracalne zmiany. Natomiast w dotlenionym organizmie przemiana materii jest lepsza, krew krąży sprawnie, a substancje toksyczne są szybciej usuwane.

Jak wdychać powietrze?
Wyznawcy terapii oddychaniem twierdzą, że każda choroba bierze się z nieprawidłowego, to znaczy zbyt płytkiego oddychania (tendencje w tym kierunku mają przede wszystkim kobiety). Powietrze wdychać należy przez nos, wypychając przy tym brzuch, aby dotarło do przepony brzusznej (kobiety natomiast oddychają tylko górną częścią klatki piersiowej, nie uruchamiając mięśni brzucha). Ważna jest też postawa: wyprostowana, ze ściągniętymi w tył ramionami.

Jak wydychać powietrze?
Wydech – tylko ustami -powinien być dwa razy dłuższy niż sam wdech; brzuch jest wciągnięty.

Elementy terapii
• Postawa Musi być wyprostowana, z wciągniętym brzuchem (mięśnie są stale napięte). Ramiona powinny być opuszczone i, podobnie jak szyja, odchylone w tył.
• Ćwiczenia Pomagają przybrać i utrzymywać prawidłową postawę. To głównie ćwiczenia rozciągające kręgosłup i wzmacniające mięśnie brzucha.
• Medytacje Przez kilkanaście minut dziennie należy siedzieć w pozycji lotosu, skupiając myśli tylko na oddechu.