Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Reiki znaczy życie

Słowo „reiki” w języku starojapońskim oznacza siłę życia, którą posiada każdy człowiek. Jako metoda terapeutyczna Reiki to sposób wykorzystywania owej energii w celu uzdrawiania zarówno siebie, jak i innych.

Po pierwsze: nauka relaksu Jeśli chcesz spróbować swoich sił w Reiki, proces leczenia zacznij od przyjęcia wygodnej pozycji – na przykład usiądź „po turecku”, opierając dłonie na kolanach. Odpręż się, oczyść umysł z myśli, oddychaj głęboko. Trzeba zaznaczyć, że nauka relaksu jest dość trudna. Musisz bowiem skupić się wyłącznie na wdychaniu i wydychaniu powietrza, „odpędzając” wszystkie myśli, jakie mogą się pojawić. Staraj się nie dopuszczać do siebie dochodzących z zewnątrz dźwięków. Pierwsze próby warto ograniczyć tylko do wchodzenia w stan relaksacji. Dopiero potem możesz przystąpić do właściwych zabiegów Reiki. Najlepiej wykonywać je codziennie rano i wieczorem. Najpierw złóż ręce jak do modlitwy, trzymając je na wysokości serca. W tej pozycji oczyścisz umysł z myśli, a energia zacznie swobodnie krążyć w Twoim ciele. Aby wzmocnić cały organizm, przyłóż dłonie do podbrzusza – jest to miejsce, gdzie gromadzą się zapasy energii życia. Oczyszczając ciało, przysuń ręce do splotu słonecznego – w tym punkcie zużyta energia jest wymieniana na nową. Natomiast rozszerzysz swoje zdolności parapsychiczne i odzyskasz równowagę emocjonalną, kładąc obie dłonie na czubku głowy – w ten sposób nawiązuje się kontakt z energią wypełniającą wszechświat. W przypadku konkretnego schorzenia dłonie kładzie się bezpośrednio na bolącym miejscu. Zgodnie z tradycyjną medycyną Wschodu, musisz uwolnić energię zablokowaną w tym punkcie, tak by znowu mogła swobodnie krążyć w Twoim ciele. Wówczas na pewno powrócisz do zdrowia.

Wzmocnienie samoświadomości Reiki przywraca równowagę fizyczną, emocjonalną i duchową. Służy nie tylko leczeniu, ale i powiększaniu samoświadomości. Nic w tym dziwnego, skoro metoda ta opiera się na założeniach filozoficznych. Według nich człowiek jest częścią kosmosu wypełnionego nieskończoną energią. Może czerpać z niej bez obawy, że kiedyś się skończy. Co więcej, każdy ma prawo korzystać z owej siły, jeżeli jego celem jest uśmierzenie bólu. Pamiętaj też, że przekazując uzdrawiającą energię innym, sama również się wzmacniasz. Stajesz się radosna i odprężona.

Trening autogenny jest to technika osiągania stanu głębokiego relaksu i wykorzystywania go do rozładowywania stresu oraz chorób psychicznych i fizycznych. Opanowanie tej techniki polega na przyswojeniu sobie metod wyłączających reakcje stresowe organizmu. Badania udowodniły, że w czasie jednego ćwiczenia autogennego w ciele zachodzi ponad 80 zmian fizjologicznych! Trening ten polecany jest kobietom w ciąży, ponieważ uspokaja cały organizm.Wizualizacja – jeśli nauczysz się wchodzić w stan relaksu, możesz wykorzystać technikę wizualizacji. Polega ona na uruchomieniu wyobraźni i tworzeniu w myślach bardzo wyraźnych obrazów tego, co chciałabyś zmienić w sobie i w swoim życiu. Dzięki wizualizacji możesz walczyć z chorobą, wyobrażając sobie np., jak system odpornościowy staje do walki z wirusami czy bakteriami. Limfocyty (komórki obronne) wyobraź sobie np. jako rycerzy na koniach, a wirusy – jako zakapturzone postaci. Obrazy, które stworzysz w myślach, zależą tylko od Ciebie. Zobacz też samą siebie – zdrową i pełną energii. Technikę tę warto stosować również przed ważnym egzaminem czy rozmową. Wyobraź sobie, że wszystko idzie Ci jak z płatka. W ten sposób uwierzysz we własne możliwości. Ćwiczenia te wykonuj jak najczęściej w stanie pełnej koncentracji.