Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

REBIRTHING, czyli powrót do narodzin

Metoda rebirthingu -„powtórnych narodzin” – od lat 80. bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych stosowana jest także w Polsce, zawsze pod kierunkiem doświadczonych terapeutów. Polega na cofnięciu się pamięcią do chwili narodzin i przypomnieniu sobie odczuwanego wtedy bólu i strachu.

Amerykańscy psycholodzy wychodzą z założenia, że za zaburzenia związane ze strefą psychiki (nerwice, lęki, niską samoocenę, agresję), odpowiada szok, jaki każdy noworodek przeżywa w chwili narodzin. Lęki odczuwane przez dorosłego człowieka, to w rzeczywistości zakamuflowana forma przerażenia i nienawiści skierowanej do ludzi, którzy uczestniczyli w porodzie (a więc odpowiadają za ból i strach przeżywany przez noworodka): matki, lekarzy i pielęgniarki. Uczucia te zostały trwale zapisane w naszej podświadomości lecz nigdy nie mogły zostać wyrażone. Rebirthing pozwala je wyrazić, a przez to uwalnia pacjenta od tłumionych uczuć i „oczyszcza” jego psychikę.
Zajęcia odbywają się w grupach lub indywidualnie. Rebirthing pozwala dotrzeć do bardzo głębokich sfer psychiki. Dlatego spotkania może prowadzić jedynie psycholog specjalista.
Co można wyleczyć
• Zajęcia grupowe poleca się osobom chorobliwie nieśmiałym, mającym trudności z nawiązaniem kontaktu z ludźmi.
• Podczas terapii samoistnie znikają dolegliwości psychosomatyczne (czyli objawach fizycznych, ale podłożu psychicznym – od jąkania po alergie).
• Metoda rebirthingu jest szczególnie skuteczna w przypadku osób cierpiących na nerwice, napady agresji lub lęku i depresje. Pomaga odzyskać wewnętrzną równowagę.