Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Proste metody na szczęście

Remedia feng shui wpłyną pozytywnie na Twoje życie, kierując w domu życiodajną energię chi. Wszystko na świecie jest energią, która wpływa na nas pozytywnie lub negatywnie. Tę energię możesz również znaleść w swoim mieszkaniu. Przepływając przez nie, ma ona moc oddziaływania na Twoje życie. Ale jeżeli tylko umożliwisz jej swobodny ruch, będzie „pracowała” na Twoją korzyść. Jeżeli poprzez nieodpowiednie urządzenie domu zablokujesz jej przepływ, wkrótce odczujesz tego efekty (utrata zdrowia czy radości życia, koniec miłości itp.).

Nie musisz jednak przeprowadzać się czy przebudowywać domu. Wystarczy sięgnąć po chińskie remedia feng shui i odpowiednio je ustawić, aby w domu zagościły szczęście i miłość…

Pokój dzienny
W pokoju dziennym spędzasz najwięcej czasu. Zadbaj więc o to, aby jego energia wspierała Twoje wysiłki. W tym celu ustaw w tym pomieszczeniu niewielką fontannę lub akwarium. Wpowietrzu zwiększa się wtedy ilość jonów ujemnych, odpowiedzialnych za Twoje siły witalne. Jeżeli odczuwasz niedostatek pieniędzy, w akwarium powinny pływać złote rybki. Aby zagwarantować sobie harmonię rodzinną, ustaw we wschodniej części pokoju figurkę z gliny w kolorze żółtym. Ceramiczne przedmioty tworzą bowiem atmosferę stabilności.

Kuchnia
Według mistrzów feng shui kuchnia to najważniejsze miejsce w domu. Musi być przytulna i czysta. Występuje tu nagromadzenie przeciwstawnych energii (kuchenka – Ogień, zlewozmywak i lodówka – Woda), więc by je zharmonizować, ustaw na parapecie delfina eterycznego. Zarówno zapach, jak i kształt (delfin – ucieleśnienie sił witalnych i harmonii) uspakajają i napełniają radością. Dzwonki wietrzne zaś wprowadzają na- strój równowagi i dają poczucie bezpieczeństwa.

Sypialnia
Jeśli odczuwasz, że wskutek jakichś nieporozumień i kłótni oddalasz się od swojego partnera, spróbuj umieścić blisko łóżka figurki delfinów. Delfin ucieleśnia radosną witalność. Wpływa na ugruntowanie i zacieśnienie więzi między dwojgiem ludzi. Podobnie działają wszelkie świece i lampki, wprowadzając do sypialni energię Ognia. Umieszczone na nocnej szafce (najlepiej po obu stronach łóżka) rozpalają namiętność partnerów. Pa- miętaj też, by nie umiesz- czać w sypialni luster, w których widoczna będziesz podczas snu, przez co wyczerpywać się może Twoja energia życiowa.

Łazienka i toaleta
Często w mieszkaniach łazienka i toaleta znajdują się naprzeciw drzwi wejściowych. Nie jest to korzystny układ. Woda może „wypłukiwać” cenną energię, która wnika przez drzwi, a przez to zmniejszyć po- wodzenie domowników w finansach, życiu zawodowym i uczuciowym. Aby temu zapobiec, na drzwiach łazienki zawieś wypukłe lusterko bagua (na wysokości oczu). Zagrodzi ono drogę chi i skieruje ją do innych pomieszczeń. Wypukły kształt lustra zapewnia równomierne rozpraszanie energii i daje pewność, że odbita – nie wyrządzi krzywdy domownikom.

Przedpokój
Przedpokój to obszar szczególnie ważny. Jeżeli to miejsce emanuje złą energią, możesz, wchodząc np. do kuchni, „przenieść” ją tam. Aby zaktywizować siły witalne domu, powieś nad drzwiami wejściowymi spiralę DNA. Jest ona wytwarzana na wzór podwójnej spirali kwasu dezoksyrybonukleinowego, który w każdej komórce organizmu człowieka magazynuje dziedziczną informację genetyczną. W domu potęguje energię chi, przy zachowaniu odpowiedniej harmonii. Po wejściu do mieszkania poczujesz przypływ sił witalnych. W przedpokoju warto też zawiesić dzwonek wietrzny. Będzie alarmował, że ktoś przekracza próg domu. Da Ci poczucie bezpieczeństwa i spokoju, emanujące na inne pomieszczenia.