Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Mieszkanie w lustrzanym odbiciu

lustroCzęsto nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak istotną rolę w naszym mieszkaniu spełniają lustra. Mogą diametralnie zmienić wygląd wnętrza. Jeśli będą odpowiednio rozmieszczone, za ich pomocą rozwiążemy wiele problemów archi tektonicznych. W zbyt małym pokoju brakuje przestrzeni życiowej, co wpływa niekorzystnie na samopoczucie. Jeżeli zdecydujemy się zawiesić w nim lustro, najlepiej zajmujące całą ścianę, odbijająca się w nim przestrzeń optycznie powiększy pomieszczenie.

Podobnie można postąpić, gdy mamy do czynienia z pokojem w kształcie litery L albo wąskim korytarzem. Lustro umiejscowione naprzeciw ładnego kwietnika lub innego dekoracyjnego elementu w mieszkaniu, odbijając jego obraz, będzie tylko potęgować dobroczynny wpływ tego zakątka. Nigdy nie wieszajmy go natomiast w ten sposób, by widoczne w nim były nieładne fragmenty wnętrza, np. kosz na śmieci lub brudne naczynia w zlewie. Lustra zamocujmy na takiej wysokości, żeby przeglądając się w nich, widzieć całą głowę lub postać. Nie powinno ich być w sypialni, ponieważ gdy podczas snu odbijają nasz wizerunek, może to zaburzać nocny wypoczynek. Pamiętajmy również o utrzymywaniu w czystości powierzchni luster. Kiedy któreś z nich pęknie, należy je wymienić. Fena shui często wykorzystuje zwierciadła jako środki zaradcze przeciwko rozmaitym mankamentowi wnętrza.

Jeśli drzwi wejściowe mieszkania są usytuowane na wprost toalety, istnieje niebezpieczeństwo, że wrazi z wodą odpłynie twoje powodzenie. Wystarczy wtedy zawiesić niewielkie wypukłe lusterka na drzwiach toalety.