Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Łazienka w chłodnej tonacji

lazienkaJasnoniebieskie lub bladozielone powierzchnie ceramiczne zapewnią nam dobre samopoczucie. Po długim, wyczerpującym dniu łazienka staje się jednym z bardziej pożądanych pomieszczeń w naszym domu. Z punktu widzenia feng shui jej właściwa lokalizacja oraz odpowiedni wystrój i dobór kolorów ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Najbardziej korzystnym miejscem na usytuowanie łazienki jest wschodnia i południowo-wschodnia część domu.

Ponieważ jednak często nie mamy na to wpływu, warto znać sposoby równoważenia ewentualnych zaburzeń energii. Przede wszystkim łazienka powinna być jasna i często wietrzona. Nie powinniśmy dopuścić do gromadzenia się wody na podłodze, gdyż wilgoć powoduje niekorzystny przepływ energii. Jeżeli w łazience znajduje się okno, to możemy ożywić pomieszczenie niektórymi roślinami. Bluszcz, dracena lub papirus idealnie nadają się do łazienki umiejscowionej w północnej lub północno-wschodniej części domu Đ nie wymagają bezpośredniego nasłonecznienia i doskonale tolerują wilgoć. Szczególną uwagę należy zwrócić na oświetlenie, pamiętając o tym, że jasne światło ma pozytywny wpływ na cyrkulację energii. Podobnie oddziałują lustra, które dodatkowo powiększają optycznie wnętrze. Równie ważne są kolory oraz wyposażenie łazienki.
Wskazane są barwy stonowane:  biel, zieleń, lub błękit, które pomogą nam się odprężyć i uspokoić nerwy. W łazienkach położonych po stronie wschodniej i południowej zalecana jest podłoga z drewna. Marmur oraz kamienne i ceramiczne kafelki najbardziej nadają się do łazienek w części północnej, gdzie pomogą zapobiegać wilgoci. Unikać należy wykładania podłóg materiałami syntetycznymi, wskazane natomiast są dywaniki i maty wykonane z surowców naturalnych, takich jak wełna, korek czy len. Starajmy się jednak, by tkanin tych było jak najmniej, gdyż powierzchnie w łazience powinny być łatwe do czyszczenia i suszenia. Pomyślmy też o usunięciu cieknących kranów i nieszczelnych zaworów, które mogą być przyczyną zaburzeń energii.