Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Jak dbasz o swoje zdrowie?

zdrowie-jedzeniePanna przywiązuje ogromną wagę do tego co je, w szczególności jako osoba dojrzała i samodzielna finansowo. Raki starają się odżywiać dietetycznie, za to Strzelce dobrą formę zawdzięczają aktywności fizycznej.

BARAN (21.03-20.04)
Nie prowadzisz najzdrowszego trybu życia. Zresztą nawet się nad tym nie zastanawiasz, bo jesteś zaabsorbowana pracą, domem i mnóstwem innych spraw. Jesz w pośpiechu i niekoniecznie to, czego organizm najbardziej potrzebuje. Braki w swojej diecie starasz się uzupełniać witaminami i mikroelementami w pigułkach.

BYK (21.04.20.05)
Ze szczerym zdumieniem patrzysz na ludzi, którzy wylewają ostatnie poty na siłowni i odżywiają się wyłącznie wodą mineralną i sałatą. Ty troskę o zdrowie pojmujesz w inny sposób: dbasz o regularne posiłki (często nazbyt obfite) i nie zmuszasz się do rzeczy, na które nie masz ochoty, czyli na przykład do wysiłku fizycznego.

BLIŹNIĘTA (21.05-21.06)
Jesteś osobą niezwykle aktywną, dynamiczną, jednak mało systematyczną. Nawet jeśli w pewnym momencie stwierdzisz, że powinnaś unormować swój chaotyczny, nerwowy styl życia, najczęściej kończy się na postanowieniach. Podobnie jest z dietami, z których rezygnujesz już po kilku dniach. Niestety, brakuje Ci wytrwałości.

RAK (22.06-22.07)
Nie poddajesz się ślepo modzie na zdrowy styl życia, co nie znaczy, że nie dbasz o siebie. Zamiast na aerobik albo siłownię, wolisz się wybrać na spacer lub rowerową przejażdżkę. Nie przepadasz za kiełkami ani chrupkim pieczywem, preferujesz tradycyjne, pożywne dania, ale starasz się, aby były jak najbardziej dietetyczne.

LEW (23.07-23.08)
Należysz do osób konsekwentnych i jeśli coś postanowisz, będziesz tego przestrzegać. Masz słabość do dobrego, choć niekoniecznie zdrowego jedzenia, ale pilnujesz się, by nie stracić umiaru. Zaczynasz ćwiczyć, gdy tylko zauważysz, że odrobinę przytyłaś. I nie jest to dla Ciebie przykrym obowiązkiem, tylko przyjemnością.

PANNA (24.08-22.09)
Chyba nie ma osoby, która przywiązywałaby tak wielką wagę jak Ty do dbałości o zdrowie. Zaopatrujesz się w sklepach ze zdrową żywnością, w Twojej kuchni nie znajdzie się chipsów ani słodyczy. Siedzisz i natychmiast wypróbowujesz nowinki dietetyczne. Szczupłą sylwetkę zawdzięczasz ponadto bardzo regularnej gimnastyce.

WAGA (23.09-23.10)
Chcesz żyć w zgodzie ze sobą i osiągnąć wewnętrzną harmonię, dlatego Twoje zainteresowania skłaniają się ku medytacji i technikom relaksacyjnym. Natomiast mniej uwagi poświęcasz ciału, ponieważ nie lubisz sobie niczego odmawiać (zwłaszcza jedzenia). Nie przepadasz też za wysiłkiem fizycznym, choć czasem warto byłoby się do niego zmobilizować.

SKORPION (24.10-22.11)
Temperament i energia, których nigdy Ci nie brakuje, muszą znaleźć gdzieś ujście. Dlatego rzadko można Cię zastać w domu: chodzisz na długie spacery, pokonujesz kilometry na rowerze, a jeśli masz taką możliwość – ćwiczysz na siłowni lub uprawiasz aerobik. Poza tym jednak specjalnie me troszczysz się o zdrowie, traktujesz je jako rzecz nieprzemijającą.

STRZELEC (23.11-21.12)
A ż trudno w to uwierzyć, ale dobre zdrowie zawdzięczasz… zwariowanemu trybowi życia. Popełniasz niemal wszystkie „wykroczenia”: całymi dniami nic nie jesz, a potem w ciągu jednego wieczoru nadrabiasz wszystkie zaległości, ponadto narażasz się na ciągły stres. Ra- tuję Cię aktywność fizyczna, na którą zawsze znajdujesz czas.

KOZIOROŻEC (22.12-20.01)
Umiar i konsekwencja, które przejawiasz w życiu, mają odzwierciedlenie również w Twoim jadłospisie. Nie jesteś łakomczuchem, jesz dokładnie tyle, ile potrzebuje Twój organizm, przy czym preferujesz proste, tradycyjne dania. Dolegliwości, które odczuwasz, np. bóle stawów, wynikają najprawdopodobniej z braku ruchu.

WODNIK (21.01 -20.02)
Skłaniasz się ku zdrowej, lekkiej diecie, unikasz tłustych posiłków. Lubisz gotować i.potrafisz to robić, ale zdarza się, że z braku czasu odżywiasz się jogurtami i owocami. Dobrą formę zawdzięczasz również aktywnemu trybowi życia. Wycieczka rowerowa albo chwila gimnastyki to dla Ciebie najlepsze lekarstwa na chandrę.

RYBY (21.02-20.03)
Z dajesz sobie sprawę z tego w jak dużym stopniu zdrowie uzależnione jest od samopoczucia. Choroby, na które zapadasz, mają najczęściej podłoże psychiczne. Świadoma tego, uczysz się walczyć ze stresem, regularnie praktykując gę i techniki relaksacyjne – mają zbawienny wpływ zarówno na Twoje ciało, jak i duszę.