Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Jak być bogatą i kochaną?

jak-byc-bogata-i-kochanaFeng shui pomoże ci osiągnąć to, czego pragniesz. Kluczem do życiowego sukcesu może być właściwa aranżacja całego mieszkania. Feng shui jest sztuką takiej aranżacji wnętrz, aby sprzyjały one osiąganiu sukcesów, zdrowiu, bogactwu i szczęściu. W dosłownym tłumaczeniu oznacza „wiatr i wodę”. Filozofia ta narodziła się w Chinach ponad cztery tysiące lat temu i bardzo szybko opanowała cały Daleki Wschód.
Później została tak rozpowszechniona, że obecnie nie ma zakątka świata, w którym nie byłaby znana i stosowana. Feng shui zakłada, że wiatr i woda rzeźbią powierzchnię ziemi. Jeśli więc chcemy, aby te dwa żywioły tworzyły strumienie pozytywnej energii chi, powinniśmy żyć w zgodzie z nimi.

Aby to osiągnąć, potrzeba nam takiego miejsca do zamieszkania czy pracy, którego lokalizacja z punktu widzenia feng shui będzie najlepsza. Należy pamiętać, że zasada ta opiera się na założeniu, że każdy element naszego otoczenia (meble, bibeloty, kolor ścian, drzewa, a nawet wieże kościołów) może wspierać wysiłki w różnych sferach życia lub działać przeciwko nam.
Dlatego czasami wystarczy przestawić łóżko w inne miejsce lub zawiesić gdzieś lustro, aby żyło się nam lepiej. I odwrotnie, niewłaściwy układ mebli i różnych przedmiotów działa destruktywnie na nasze zdrowie, szczęście czy finanse. Istnieje więc szansa, że jeżeli dokładnie zapoznamy się z wszystkimi tajnikami feng shui i właściwie będziemy je stosować, możemy zupełnie odmienić swoje życie. W niezwykle prosty sposób zapewnimy sobie powodzenie zarówno w pracy, życiu rodzinnym, jak i w sferze finansowej. Nie potrzebna jest nam żadna baśniowa złota rybka, która spełni nasze najskrytsze marzenia. Wystarczy zaufać chińskim mistrzom feng shui i konsekwentnie wprowadzać w życie ich naprawdę nieskomplikowane zasady.
Aby w pełni zrozumieć tę sztukę, należy zapoznać się z podstawowymi pojęciami feng shui. Najważniejszym z nich jest chi czyli energia, życiowa siła, która towarzyszy każdej ludzkiej aktywności. Chi krąży, wnikając do naszego ciała ze środowiska. Wpływa zatem na nasze emocje, wrażenia, samopoczucie oraz zdrowie. Niewłaściwe usytuowanie mebli blokuje przepływ chi, a w związku z tym niekorzystnie wpływa na nasze życie. To samo może spowodować nagromadzony kurz czy rupiecie zagracające pokój.

Mistrzowie feng shui twierdzą, że każde mieszkanie można podzielić na osiem sektorów. Każdy z nich odpowiada za inną sferę życia (karierę zawodową, szczęście małżeńskie, relacje z dziećmi, kontakty z przyjaciółmi, zdobywanie wiedzy, bogactwo i sławę). Jeżeli jesteśmy świadomi, gdzie w naszym domu znajduje się sfera partnerstwa, możemy ją tak zaaranżować, by nam sprzyjała.
Feng shui nie pozostawia nas samym sobie. Jest wiele dostępnych środków, zwanych remediami, które pomogą nam sterować energią chi. Należą do nich dzwonki wietrzne (powieszone w przedpokoju zapewniają spokój i harmonię mieszkańcom), figurki delfinów, przynoszące szczęście, lusterka bagua, korygujące przepływ energii czy akwarium ze złotymi rybkami, które, ustawione w sferze bogactwa, przyciąga pieniądze.
Jak widać, dzięki feng shui sami możemy kształtować swoje życie, wpływać na los i sprawić, że staniemy się szczęśliwsi.

Podstawowe pojęcia:


Aby w pełni zrozumieć, czym jest feng shui, powinniśmy zapoznać się z podstawowymi pojęciami:
CHI jest to subtelny strumień energii, która nas otacza, przenika i łączy wszystkie cząstki wszechświata.
JIN i JANG stanowią symbol dążenia wszechświata do wewnętrznej równowagi. Chociaż jin i jang to dwie przeciwstawne energie, wzajemnie się uzupełniają i oddziałują na siebie.
BAGUA siatka ta nałożona na plan mieszkania pozwala nam sprawdzić umiejscowienie poszczególnych sfer życiowych w naszym domu.
SHA jest niezwykle destrukcyjną energią, powstałą w wyniku stagnacji lub niewłaściwego przepływu chi.