Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Irydologia

Jest metodą diagnostyki umożliwiającą dokładną ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz skłonności do zapadania na poszczególne choroby.

Teoria, że na tęczówce zapisany jest stan zdrowia wszystkich narządów wewnętrznych, była znana od dawna. Jednak dopiero w ostatnim stuleciu ten sposób rozpoznawania schorzeń został szczegółowo opracowany przez węgierskiego lekarza homeopatę o nazwisku Peczeley.  Irydolog stawia diagnozę na podstawie bardzo wnikliwego badania tęczówki. Wszelkie urazy lub choroby objawiają się pod postacią zmian jej kolorystyki  i struktury oraz smug, kropek i plamek widocznych przy silnym powiększeniu. Dzięki takiemu badaniu wykrywa się chorobę, zanim pacjent zacznie odczuwać jakiekolwiek dolegliwości.

Irydolog ogląda oko za pomocą biomikroskopu. Może je także sfotografować i obejrzeć tęczówkę w powiększeniu na wyświetlarce. Badanie jest bezinwazyjne i bezbolesne. Można je przeprowadzać u każdego.

Kolor oczu a skłonność do chorób
Oczy niebieskie Ludzie o tęczówkach niebieskich mają skłonność do zapadania na choroby związane z gospodarką kwasową, np. wrzody.

Osoby o brązowych tęczówkach często mają kłopoty z metabolizmem lipidów. W ich efekcie chorują na arteriosklerozę.

Oczy zielone i szare – mieszana tęczówki irydolodzy nazywają żółciowymi, ponieważ wskazująca prawdopodobieństwo zaburzeń układu trawienia.