Tryb dzień/noc: 
Pomóż Biance!

Historia domu może mieć wpływ na twoje życie

stary-domCzęsto kupujemy dom lub mieszkanie, nie wiedząc nic o ludziach, którzy mieszkali w nim przed nami. Nie interesujemy się nimi, przekonani, że my urządzimy je i będziemy tu żyć po swojemu.
Tymczasem myśląc tak, mijamy się z prawdą, ponieważ mury przechowują pamięć o poprzednich właścicielach i wydarzeniach, które się w nich rozegrały.
Jest to suma pozytywnych lub negatywnych wibracji, które są ciągle obecne, i chociaż sobie tego nie uświadamiamy, mogą mieć wpływ na nasze życie. Jeśli naszymi poprzednikami było szczęśliwe, zgodne małżeństwo, które zrealizowało swoje zamierzenia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że i nam dopisze pomyślność, a nasza rodzina będzie odporna na zawirowania życiowe. Gdy jednak okaże się, że osoby mieszkające w domu przed nami nieustannie się kłóciły lub spotkała je jakaś tragedia życiowa, jest prawdopodobne, że nas również nie ominą kłopoty. Dlatego warto przed podjęciem decyzji o zakupie domu zapoznać się z jego dziejami. Podobno w miejscu elektrowni w Czarnobylu stał w czasie wojny sierociniec, w który uderzyła bomba, zabijając niewinne dzieci…

Pamiętamy, co wydarzyło się tam kilkadziesiąt lat później…
Czy zatem wiedząc, że dom albo mieszkanie nie zapewniały pomyślności jego dotychczasowym mieszkańcom, mamy zrezygnować z zakupu? Niekoniecznie. Eksperci w dziedzinie feng shui w tym przypadku zalecają przeprowadzenie rytuału, który nazywają energetycznym czyszczeniem domu.

Nie jest on zresztą niczym obcym w naszej kulturze. W Polsce ogólnie przyjęty był zwyczaj bielenia domów na wiosnę. Miał on na celu nie tylko pozbycie się widocznego na zewnątrz brudu, ale również oczyszczenie domu z niewidocznych zanieczyszczeń. Podobne znaczenie ma skrapianie domostwa święconą wodą i ozdabianie go palemką poświęconą w niedzielę palmową. Znawcy feng shui zalecają okadzanie domu ziołami – odpowiednie są do tego szałwia, majeranek i rozmaryn – lub uwalnianie go ze złych wibracji za pomocą hałaśliwych instrumentów. Ich dźwięki docierają do najgłębszego zakamarka, rozpraszając drzemiące tam pokłady złej energii. Istotne jest również, by okazać szacunek zmarłym mieszkańcom domu. Każdy zrobi to w formie, jaka jemu wydaje się właściwa. Może to być odmówiona w ich intencji modlitwa albo podziękowanie im za zbudowanie domu, zapewnienie, że będzie się należycie o niego dbać. Ma to szczególne znaczenie w przypadku tzw. „nawiedzonych domów”, do których wracają duchy mieszkańców.
Znawcy tematu udzielają również rad natury bardziej praktycznej. Przed przeprowadzką zaleca się odnowienie mieszkania. Powinno się zdjąć stare firany i zasłony, zedrzeć wykładziny i tapety i na nowo odmalować albo wytapetować wnętrze. Jeżeli mamy upodobanie do antycznych mebli, przed ustawieniem ich w mieszkaniu należy je przetrzeć wodą z sokiem cytrynowym. W ten sposób oczyścimy je ze „śladów przeszłości”.